> Akce > 2016/2017

Návštěva Filharmonie BM a galerie

Návštěva Filharmonie BM a Galerie

V pátek 25. 11. 2016 se osmé a deváté třídy zúčastnily výchovného koncertu Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Na koncertu jsme slyšeli melodie českých a světových muzikálů a to v podání sólistů Radovana a Petry Králových, doprovázených orchestrem v čele s dirigentem Viktorem Kozánkem. Zazněly například tyto slavné melodie: A. L. Webber - Suita z fantoma opery, Mít rád bližního svého; K. Weill - Mackie Messer; K. Svoboda - Jsi můj pán; J. Suchý, J. Šlitr - Dotýkat se hvězd a mnoho dalších. Koncert se nám všem velmi líbil.
Po hudebním představení jsme navštívili galerii v areálu Svitu ve Zlíně. Zde byly nachystány tři různé programy. Žáci se dozvěděli něco nového o Tomáši Baťovi, vytvořili si vlastní animovaný film a zkusili si zahrát na reportéry ze zahraničních cest J. Hanzelky a M. Zikmunda. Návštěva galerie byla také velmi přínosná a zajímavá. Těšíme se na další!

Adéla Barčáková, Jarmila Vávra Ambrožová, Petr Skácel a Tomáš Bobál