> Akce > 2016/2017

Příprava na Vánoční jarmark – školní družina

Rok se blíží ke konci a vánoční jarmark už klepe na dveře. Děti ve družince Michala Šimra rozhodně nezahálejí a rovněž se snaží přispět svým dílem na jarmark.
Letos jsme se pustili do výroby ozdob na vánoční stromeček z fimo hmoty. Nejprve jsme hmotu rozváleli podobně jako těsto. Poté jsme pomocí vykrajovátek udělali kočičku, stromeček, kometu a další krásné ozdoby. Další den, kdy fimo hmota již zatvrdla, jsme ji namalovali barvami. A nakonec děti přidaly ještě šňůrku na zavěšení na stromeček a ozdoby byly hotové.
Ale protože před Vánoci se rovněž peče různé cukroví, i my jsme neodolali a udělali jsme perníčky. V kuchyňce jsme si přichystali válečky, prkna, mouku a vykrajovátka. A když jsme vytáhli hotové perníčky z trouby začali jsme se všichni těšit na Vánoce. Doufáme, že ozdoby se vám budou líbit a také chutnat.

Mgr. Michal Šimr