> Akce > 2016/2017

Akce 2016/2017

Zájezd do Vídně Zima v ŠD – bobování, sáňkování a sněžné radování :-) Expedice "Arapaima velká" – ŠD 2. oddělení Eko-olympiáda Sportovní turnaj ve vybíjené a přehazované – ŠD Exkurze do Krakova, Osvětimi a Březinky Školní výlety Den otevřených dveří Škola v přírodě Exkurze do Moravského krasu Food Day Čarodějnické odpoledne v ŠD Čarodějné dopoledne Přednáška s Jakubem Vágnerem Velikonoční zdobení – 2. B Zápis do 1. ročníku Indiánská stezka přátelství – ŠD Lávová lampa Dopravní výchova – 4. ročník Taneční Zdravé nožky – 3. B Volba povolání – 8. třídy Štípa za 2. světové války Zvířátkový karneval – ŠD Lyžařský výcvikový kurz Tajný život města Plavání – 2. a 3. třídy Večírek SRPŠ Karneval – 1. a 2. třídy Závod horské služby – ŠD Vánoční besídky Vánoční pošta Předvánoční nálada v I. odd. ŠD Vánoční vaření chlapců – VII. A Posezení u stromečku – ŠD 2. oddělení Košt cukroví – školní družina Třída jako tým – VI. A Přinášíme teplo a radost útuláčkům – poděkování Perníková chaloupka – 1. C Vánoční jarmark Mikulášský fotokoutek ve ŠD Mikuláš Antropos – 6. A a 9. A Příprava na Vánoční jarmark – školní družina Ladovské Vánoce – prvňáci v knihovně Návštěva Filharmonie BM a galerie Návštěva galerie – 1. třídy Pracovní činnosti – vaření Pasování prvňáčků Poklad v lese – školní družina Drumbeny Hasík – 2. a 6. třídy Podzim ve školní družině Strašidelná stezka odvahy – ŠD Dýňohraní Krajský parlament dětí a mládeže Den stromů Týden zdraví Kejklířské divadlo 72 hodin Faraónův had Knihovna – 3. B Den řemesel – 9. třídy Rio 2016 ve školní družině Naše první výtvory – 1. A Evropský den sběru baterií

Tajný život města – projekt roku 2017

Seminář

V pondělí 20. 3. 2017 jsme se s dětmi vydali na seminář Tajný život města. Náplní celého dne byla práce s tablety, ukázka nových aplikací a samozřejmě také výlet do terénu. Pohybovali jsme se v okolí malenovického hradu a děti si mohli aplikaci Pl@ntNet vyzkoušet v praxi. Zjistili, že práce s tabletem není těžká, ale o to víc zábavná. Děkuji všem za účast a o dalších aktivitách v rámci tohoto projektu Vás budeme informovat.

Tým Tajného života města: JAKUB HUNÁK, KATEŘINA SOLAŘOVÁ, JANA ŽŮRKOVÁ, VENDULA ŠTÁKOVÁ (7. A)

O projektu

Zažili jste už někdy ten moment, že jdete přírodou a vůbec netušíte co kolem vás roste? To se vám už nestane! Už žádné nudné listování v knihách s obrázky rostlin, které jste v životě neviděli! Díky projektu Tajný život města poznáte rozmanitost rostlin, které vám rostou pod okny a dosud jste si jejich krásy a jedinečnosti možná nevšimli.

K poznání přírody kolem sebe můžete využít aplikace Pl@ntNet, která spolupracuje s operačními systémy Android a iOS. Podstatou této aplikace je možnost poznat rostliny, které rostou všude kolem Vás. Aplikace je už volně stažitelná, ale fungovat na 100% bude až se celá zaplní obrázky.

Naše škola se do tohoto projektu zapojila také. Myslíme si, že spojení moderní technologie tabletů a poznávání přírody je to nejlepší, co děti mohou ve svém volném čase dělat. Spojíme příjemné s užitečným :-). Cílem celého projektu je, aby děti více chodily do přírody a zamýšlely se nad tím, co se kolem nich vyskytuje a roste.

Naším úkolem je sestavit 4 – členný tým, který bude zkoumat biodiverzitu v okolí naší školy, popřípadě ve Štípě. Tito vybraní jedinci obdrží tablet, pomocí kterého budou fotit rostliny a společně je pak budeme pojmenovávat a zasílat na centrálu. Tyto fotky se posléze budou posílat do Francie, kde je tým odborníků vyhodnotí a možná právě naše fotografie bude ty pravé do aplikace Pl@ntNet.

Podstatou projektu je pojmenovat co největší množství rostlin po celé Evropě. Jakmile se osoba, která bude mít staženou tuto aplikaci (třeba i v mobilu), dostane ven do přírody, může si pomocí ní pojmenovat kteroukoli rostlinu.

Partneři projektu: VEOLIA, TEREZA, ŽIVICA

Více informací: http://www.tajnyzivotmesta.cz