Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2017/2018

Projekty v ekologickém semináři

V tomto roce proběhl v ekosemináři v IX. B netradiční půlroční projekt. Žáci dostali na výběr z několika témat a měli za úkol zpracovat dané téma formou posterů či prezentací a samozřejmě jej doplnit o ankety, ukázky a jiné zajímavosti.
Musím uznat, že většina z nich se toho zhostila velmi zodpovědně. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o inteligenci a dovednostech zvířat. Dále o praktických vychytávkách v domácnostech, které mám ušetří energii. Zamýšleli jsme se také nad tím, co všechno se změnilo za posledních sto let v našem světě, především z hlediska druhové rozmanitosti a životního prostředí. Byli jsme také seznámeni s problematikou likvidace odpadů a výhodami biopotravin. Po Vánocích následoval další blok témat. Začali jsme informacemi o dnes stále se rozšiřujícím trendu obchodů prodávajících potraviny bez obalu. Dále jsme se seznámili s oblastí kolem Černobylu a vlivem havárie na živočichy a rostliny v okolí. Zhodnotili jsme také výhody a nevýhody jednotlivých možností dopravy a byly nám představeny dopravní prostředky budoucnosti. Předposlední téma nás zavedlo do oblasti kosmetiky, biokosmetiky a samotného testování těchto výrobků na zvířatech. Závěrem jsme potom hledali spojitosti mezi možnostmi alternativních způsobů stravování a ekologickými problémy.
Věřím, že jsme si všichni odnesli poučné informace.

Jarmila Vávra Ambrožová

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál