Projekt Krokus

Naše škola se letos zapojila do mezinárodního Projektu Krokus, kterým chce irská nadace pro osvětu o holocaustu, Holocaust Education Trust Ireland, přiblížit tematiku holocaustu mladým lidem a prohloubit jejich povědomí o nebezpečí rasismu a nesnášenlivosti.
Žáci IX. B zasadili cibulky žlutých krokusů na památku jednoho a půl milionu židovských dětí, které zahynuly v koncentračních táborech, ale i dětí, které se staly oběťmi nacistických zvěrstev. Žluté květy krokusů připomínají Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni nosit za nacistické nadvlády. Krokusy obvykle vykvétají na přelomu ledna a února, tedy v době, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocastu (27. ledna).

Až budeme obdivovat rozkvetlé květiny, vzpomeňme na všechny děti, kterým nebylo dovoleno vyrůst.

Mgr. Pavlína Matějíčková