Animace ve ŠD – 4. oddělení

Po přednášce o Karlovi Zemanovi, na které děti viděly klasický animovaný film Cesta do pravěku, si vyzkoušely animaci na vlastní kůži. Nejprve se vymyslel scénář, poté namalovaly kulisy, nachystala se technika (velmi děkujeme panu učiteli Bobálovi za zapůjčení) a pak se krůček po krůčku nafotila až stovka snímků. Mě pak čekalo vše sestřihat, dát zvukové efekty, hudbu, titulky atd. Musím děti velice pochválit. Byly velmi nápadité a také trpělivé – což je zrovna u tohoto řemesla velice důležité. Jsem ráda, že díky vlastní zkušenosti mají lepší představu o tom, kolik času a umění spočívá v animaci filmu. Dokázaly proto ocenit i filmy od Hermíny Týrlové, o kterých jsme si povídali. Nejvíc je zaujalo rozpohybování obyčejného kapesníčku.
Jak dětem šly přípravy i samotné animování můžete vidět ve videích a fotkách.

vychovatelka Romana Morávková