Týden zdraví

Ochutnávky na II. stupni

Druhý týden v měsíci říjnu v rámci projektu Týden zdraví proběhla ve škole ochutnávka jídel, které si každý den připravil jeden ročník.
Na pondělí se důkladně připravili šesťáci a my jsme měli možnost ochutnat různé dobroty. Nejvíce chutnal, a proto zvítězil, domácí štrůdl s karamelem.
Všichni jsme se těšili, čím nás překvapí 7. ročník, a netrpělivě jsme očekávali velkou přestávku. Ani sedmáci nezklamali, stoly se prohýbaly pod dorty, koláči, pomazánkami… Tady zvítězil čoko dort.
Ve středu se představil v plné parádě 8. ročník a nejvíc hlasů získal banánový chleba.
Naši deváťáci také nezklamali a důkladně se na svou ochutnávku připravili. Nejlepší byla tvarohovo-dýňová bábovka.
Ani učitelé 2. stupně se nenechali zahanbit a v pátek završili týden ochutnávek svými dobrotami.
Za všechny s láskou a péčí doma připravené pokrmy děkujeme rodičům, žákům a učitelům 2. stupně.Už se těšíme na příští rok, abychom mohli tuto skvělou akci zopakovat.

Miroslava Sluštíková