Týden zdraví

Týden zdraví – o projektu

V týdnu od 9. 10. – 13. 10. 2017 se na naší škole uskutečnil projekt Týden zdraví. Na prvním stupni si děti mohly vyzkoušet řadu zajímavých činností – cvičení aerobiku, vyzkoušení první pomoci, energetické cvičení a podobně.

Pondělí 9. 10. 2017

Děti z devátého ročníku si pro první stupeň připravily aktivity na první dvě hodiny výuky. Děti se dozvěděly o zdravém stravování, mohly otestovat své chuťové buňky na cizokrajných plodech. Menší děti si pak zahrály různé hry a vykreslování obrázků.
O velké přestávce děti cvičily s paní učitelkou Marcelou Spáčilovou v tělocvičně aerobic.

Úterý 10. 10. 2017

Úterní den se odehrával ve znamení první pomoci. Na naši školu zavítali dva členové záchranného týmu a poučili děti, jak se poskytuje první pomoc. Velká přestávka opět patřila rytmu aerobiku.

Středa 11. 10. 2017

Ve středu si děti celého prvního stupně vyzkoušely postupně energetické cvičení s panem učitelem Jiřím Turnou. Cvičení spočívá v pravidelném dýchání a cviky se provádí pomalu a v klidu. Na závěr cvičení děti za odměnu shlédly video, které mnohým vykouzlilo úsměv na tváři.

Čtvrtek 12. 10. 2017

Čtvrteční den byl opět ve znamení pohybu. Dojel k nám David Voráč s partnerkou a připravil si pro děti pohybové aktivity. Všichni si řádně zatancovali a pobavili, což bylo vidět z rozesmátých dětských tváří.

Pátek 13. 10. 2017

V pátek byla pro děti prvního stupně připravena canisterapie. Podle reakcí tuším, že i tato disciplína byla velmi oblíbená. Děti také vyplňovaly dotazníčky, které se týkaly informací z rozhlasu, který celý týden bedlivě poslouchaly. Za odměnu každý dostal malou sladkost.

Za první stupeň všem děkujeme, že se zapojili a pomohli nám s realizací projektu. Mnoho zdaru a v příštím roce! :-)

Marcela Spáčilová, Marcela Jurajdová